СЬОГОДЕННЯ
Тульчинський фаховий коледж культури – комунальний заклад освіти Вінницької обласної ради, що функціонує у системі Міністерства культури та інформаційної політики України, управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації.
Заклад удостоєний звання «Флагман освіти і науки», нагороджений Кришталевою совою, Грамотою Верховної Ради України та Срібною медаллю Національної академії мистецтв України.
Коледж очолює Леонід Данилович Трачук – заслужений працівник культури України, викладач-методист вищої категорії, автор методичних праць з фахових дисциплін та публікацій збірника матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Історія становлення та перспективи розвитку духової музики в контексті національної культури України», постійний член журі Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців (ансамблів) на духових та ударних інструментах імені В. Старченка (м. Рівне), керівник оркестру української народної музики.
Заклад готує фахівців за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» за денною та заочною формами здобуття освіти для художньої, творчої, педагогічної діяльності у сфері культури, мистецтва, туризму та освіти зі спеціальностей:
*028 «Менеджмент соціокультурної діяльності» (ОПП: менеджмент соціокультурної діяльності);
*029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (ОПП: інформаційна, бібліотечна та архівна справа);
*024 «Хореографія» (ОПП: народна хореографія);
*023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (ОПП: декоративно-прикладне мистецтво);
*242 «Туризм і рекреація» (ОПП: туристичне обслуговування).
Разом з дипломом про фахову передвищу освіту випускники денної форми здобуття освіти отримують свідоцтво про повну загальну середню освіту.
Для проведення навчальних занять коледж має 2 двоповерхових корпуси, один з яких – палац Потоцьких, – пам’ятка архітектури ХVІІІ ст. Зараз у закладі освіти функціонує 39 навчальних кабінетів, 2 майстерні, фотолабораторія, бібліотека з читальною залою, 2 актових зали, 2 зали для хореографічних занять, аудиторії для індивідуальних і групових занять. До потреб студентів їдальня та медичний пункт.
Освітній процес забезпечують 12 циклових комісій: народнопісенного мистецтва; народно-інструментального мистецтва (духові та естрадні інструменти); видовищно-театралізованих заходів; народно-інструментального мистецтва (народні інструменти); менеджменту соціокультурної діяльності; аудіовізуального мистецтва та виробництва; народної хореографії; декоративно-прикладного мистецтва; інформаційної, бібліотечної та архівної справи; музично-теоретичних дисциплін, музично теоретичних дисциплін, фортепіано та концертмейстерів; туристичного обслуговування; загальноосвітніх та загальних дисциплін. Серед штатних педпрацівників: 49 викладачів вищої категорії; 3 доктора філософії; звання викладача-методиста має 27 викладачів; 3 викладачі мають звання «Заслужений працівник культури України», 1 – «Заслужений художник України», 2 – «Відмінник освіти України».
Студенти та викладачі коледжу беруть участь у роботі 18 творчих колективів, які вносять значну частку в пропаганду традиційної подільської культури, свят та обрядів, беруть участь у проведенні культурно-мистецьких проєктів, конкурсів, фестивалів на теренах області та держави.
З 2016 року на базі закладу проводиться обласний молодіжний етнофестиваль «Калинові мости», який з 2019 р. набув статусу всеукраїнського; з 2020 року – культурно-мистецький проєкт Art PALACE, обласний конкурс молодих виконавців інструментальної музики та регіональний конкурс української пісні «Свою Україну любіть!», з 2023 року – обласний фотоконкурс творчої молоді Вінниччини «СвітоGRAPH» та обласний конкурс творчих дітей та молоді «АРТмісток».
Трудовий колектив коледжу об’єднався задля спільної роботи – допомоги нашим захисникам. У цей вирішальний для країни час колектив не може стояти осторонь. На сьогодні волонтерською роботою охоплено 127 працівників коледжу. Чотири викладачі служать в ЗСУ.
У справі відправки допомоги захисникам в найбільш «гарячі» точки співпрацюємо з громадською організацією «Волонтерська сотня Тульчинщини».
Коледж працює над пошуком нових дозвіллєвих технологій, інноваційних засобів та форм організації освітнього процесу й проведення занять. Головним пріоритетом в діяльності закладу освіти було і залишається надання фахової та загальноосвітньої підготовки обдарованій молоді, в першу чергу з сільської місцевості, та працівникам закладів культури області, які працюють без фахової освіти. Сьогодні Тульчинський фаховий коледж культури в умовах реформування освіти змінюється, оновлює підходи у навчанні та вихованні, збагачує творчі здобутки.