Сьогодення

Тульчинський коледж культури діє як комунальний заклад освіти Вінницької обласної ради, функціонує в системі Міністерства культури України, управління культури і мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації, входить до складу навчально-наукового комплексу Рівненського державного гуманітарного університету, співпрацює з Київським національним університетом культури і мистецтв, Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, що надає можливість випускникам продовжити ступеневу фахову підготовку за скороченим терміном навчання.

Директор коледжу Трачук Леонід Данилович, заслужений працівник культури України

Колектив очолює Трачук Леонід Данилович, заслужений працівник культури України, викладач-методист вищої категорії, який здійснює результативну організаційну та методичну роботу, автор методичних рекомендацій з фахових дисциплін, затверджених Методичним центром навчальних закладів культури і мистецтв України, та публікацій збірника матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Історія становлення та перспективи розвитку духової музики в контексті національної культури України», постійний член журі Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців (ансамблів) на духових та ударних інструментах імені В. Старченка (місто Рівне). Леонід Данилович людина творча, на даний час є керівником оркестру української народної музики. Його студенти – переможці Всеукраїнських конкурсів гри на духових інструментах.

Заклад готує фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» за денною та заочною формами здобуття освіти для художньої, творчої, педагогічної діяльності в сфері культури, мистецтва, туризму та освіти зі спеціальностей: 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності» (ОПП: народне пісенне мистецтво, кінофотовідеосправа, народне інструментальне мистецтво (духові та естрадні інструменти), народне інструментальне мистецтво (народні інструменти), видовищно-театралізовані заходи), 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (ОПП: інформаційна, бібліотечна та архівна справа), 024 «Хореографія» (ОПП: народна хореографія), 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (ОПП: декоративно-прикладне мистецтво), 242 «Туризм» (ОПП: туристичне обслуговування).

Разом з дипломом про спеціальну освіту випускники отримують атестат про середню освіту.

Для проведення навчальних занять коледж має два двоповерхових корпуси (один з яких – палац Потоцьких – будівля ХVІІІ століття).

Зараз у закладі освіти функціонує 32 навчальних кабінети, 2 майстерні, в тому числі 2 комп’ютерних класи, бібліотека з просторою читальною залою на 60 місць, 2 актових зали на 500 місць, 2 зали для хореографічних занять, 30 аудиторій для індивідуальних і 20 – для групових занять. До послуг студентів їдальня на 80 посадкових місць, медичний пункт.

Фахівців готує стабільний педагогічний колектив, здатний забезпечити належну підготовку спеціалістів, в якому: 50 викладачів вищої категорії; 2 кандидати наук; звання викладача-методиста має 25 викладачів; старшого викладача – 4; 3 викладачі мають звання «Заслужений працівник культури України»; 1 – звання «Заслужений художник України», 3 – звання «Відмінник освіти України».

Освітній процес забезпечують 9 циклових комісій, які очолюють досвідчені фахівці своєї справи.

Тульчинський коледж культури є єдиним закладом освіти в області, який готує керівників творчих колективів та організаторів соціокультурної діяльності.

Одним із важливих є питання організації профорієнтаційної роботи в коледжі. Педагогічний колектив щорічно проводить агітаційно-роз’яснювальну роботу по залученню абітурієнтів на навчання. У загальноосвітніх школах області організовуються виставки друкованих матеріалів про коледж, творчі колективи виступають з концертними програмами. Разом з відділом кадрів управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації вивчається потреба у фахівцях культури, мистецтва та туризму для області. Для поліпшення якості навчання майбутніх фахівців поглиблюється вивчення та впровадження нових інформаційних технологій, удосконалюються практичні навички студентів у роботі з електронними базами даних.

З травня 2016 року на базі закладу проводиться обласний молодіжний етнофестиваль «Калинові мости».

Сучасний спеціаліст в галузі культури, мистецтва та туризму має бути гарним організатором, успішним менеджером, новатором, відмінним фахівцем.

Звіти голів державних кваліфікаційних комісій засвідчують, що рівень підготовки випускників Тульчинського коледжу культури відповідає кваліфікаційним вимогам молодшого спеціаліста.

Студенти та викладачі коледжу беруть участь в роботі 18 творчих колективів, які вносять значну частку в пропаганду традиційної подільської культури, свят та обрядів, беруть участь в проведенні масових заходів, конкурсів, фестивалів на терені області та держави.

Гордістю коледжу є його випускники. Це люди, які тримають на своїх крилах наше мистецтво, дбають про свою історію, традиції, пісню і слово.

Діяльність коледжу багато разів відзначалася урядовими нагородами та відзнаками місцевих органів влади.

Завдання сьогодні колективу – йти в ногу з часом, зберегти авторитет закладу, що формувався роками, десятиліттями, примножувати досягнення.

Про коледж

Приймальна комісія

Вул. Незалежності, 10,
м. Тульчин Вінницької області, 23600

(04335) 2-36-05

Переглянути електронну адресу