структура

статут

написати

контакти

Сьогодення

Директор коледжу Трачук Леонід Данилович, заслужений працівник культури України

         Тульчинський фаховий коледж культури – комунальний заклад освіти Вінницької обласної ради, що функціонує у системі Міністерства культури та інформаційної політики України, управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації та входить до складу навчально-наукового комплексу Рівненського державного гуманітарного університету, співпрацює з Київським національним університетом культури і мистецтв, Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, що надає можливість випускникам продовжити ступеневу фахову підготовку за скороченим терміном навчання.

Заклад удостоєний звання «Флагман освіти і науки», нагороджений Кришталевою совою, Грамотою Верховної Ради України та Срібною медаллю Національної академії мистецтв України.

Коледж очолює Леонід Данилович Трачук, – заслужений працівник культури України, викладач-методист вищої категорії, автор методичних праць з фахових дисциплін та публікацій збірника матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Історія становлення та перспективи розвитку духової музики в контексті національної культури України», постійний член журі Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців (ансамблів) на духових та ударних інструментах імені В. Старченка (м. Рівне), керівник оркестру української народної музики.

Тульчинський фаховий коледж культури – єдиний заклад освіти на Вінниччині, що готує керівників творчих колективів та організаторів соціокультурної діяльності. Коледж здійснює підготовку фахівців (з 2020 року – фахового молодшого бакалавра) за денною та заочною формами здобуття освіти для художньої, творчої, педагогічної діяльності у сфері культури, мистецтва, освіти та туризму. Разом з дипломом про фахову передвищу освіту випускники отримують свідоцтво про повну загальну середню освіту.

Заклад готує фахівців за освітньо-професійними програмами: народне пісенне мистецтво; кінофотовідеосправа; народне інструментальне мистецтво (духові та естрадні інструменти); народне інструментальне мистецтво (народні інструменти); видовищно-театралізовані заходи; інформаційна, бібліотечна та архівна справа; народна хореографія; декоративно-прикладне мистецтво; туристичне обслуговування.

Для проведення навчальних занять коледж має 2 двоповерхових корпуси, один з яких – палац Потоцьких, – пам’ятка архітектури ХVІІІ ст. Зараз у закладі освіти функціонує 39 навчальних кабінетів, 2 майстерні, фотолабораторія, бібліотека з читальною залою, 2 актових зали, 2 зали для хореографічних занять, аудиторії для індивідуальних і групових занять. До потреб студентів діють їдальня на 80 посадкових місць і медичний пункт.

Освітній процес забезпечують 12 циклових комісій, які очолюють досвідчені фахівці своєї справи. Майбутніх фахівців культури, мистецтва та туризму готує стабільний педагогічний колектив, здатний забезпечити належну підготовку спеціалістів: 48 викладачів вищої категорії; 42 – першої категорії; 5 – другої категорії; 5 – спеціалісти. Звання викладача-методиста має 27 викладачів; 3 викладачі мають звання «Заслужений працівник культури України», 1 – «Заслужений художник України», 3 – «Відмінник освіти України».

Студенти та викладачі коледжу беруть участь у роботі 19 творчих колективів, які вносять значну частку в пропаганду традиційної подільської культури, свят та обрядів, беруть участь у проведенні культурно-мистецьких проєктів, конкурсів, фестивалів на теренах області та держави: Міжнародний фестиваль «Гей, соколи!», Всеукраїнське свято сатири і гумору ім. С. Руданського «І я знов живий, світ оглядую…», Всеукраїнський фестиваль «Від Поділля до Карпат», Всеукраїнський фестиваль майстрів народної творчості «Бушанська пектораль», Всеукраїнське свято гончарного мистецтва «Освячені горном», обласне свято духової музики, обласний фестиваль хорового мистецтва ім. П. Муравського, фестиваль традиційних подільських страв «Диво з горнятка», обласний фестиваль-конкурс аматорського кіно «Кінометр», мистецький проєкт «Хорові асамблеї Леонтовича», обласне свято фольклору ім. Гната Танцюри, обласний фестиваль-конкурс «Народні музики Поділля», обласний конкурс читців «Кобзар і Україна», регіональний пленер гончарів на базі науково-дослідного відділу Вінницького обласного художнього музею «Музей гончарів мистецтва ім. О.Г. Луцишина», регіональний мистецький проєкт «Співає Поділля Леонтовича».

З 2016 р. на базі закладу проводиться обласний молодіжний етнофестиваль «Калинові мости», який з 2019 р. набув статусу всеукраїнського; з 2020 р. – культурно-мистецький проєкт Art PALACE, обласний конкурс молодих виконавців інструментальної музики та регіональний конкурс української пісні «Свою Україну любіть!».

Коледж працює над пошуком нових дозвіллєвих технологій, інноваційних засобів та форм організації освітнього процесу й проведення занять. Головним пріоритетом в діяльності закладу освіти було і залишається надання фахової та загальноосвітньої підготовки обдарованій молоді, в першу чергу з сільської місцевості, та працівникам закладів культури області, які працюють без фахової освіти. Сьогодні Тульчинський фаховий коледж культури в умовах реформування освіти змінюється, оновлює підходи у навчанні та вихованні, збагачує творчі здобутки.

Завантажити (PDF, 513KB)

Завантажити (PDF, 456KB)

Про коледж

Приймальна комісія

Вул. Незалежності, 10,
м. Тульчин Вінницької області, 23600

(04335) 2-36-05

Переглянути електронну адресу