Музей коледжу – скарбниця документальних і речових пам’яток його історії
Історія коледжу з самого початку його функціонування, з 1930 року, багата гарними здобутками у справі підготовки кваліфікованих кадрів у галузі культури, гідними досягненнями у справі пропаганди українського та світового музичного мистецтва, досягнень драматургії, пісенного, образотворчого мистецтв, хореографії, славними іменами композиторів, поетів, заслужених працівників та діячів культури і мистецтв України, кваліфікованими працівниками культури.
Музей історії коледжу було відкрито у 1990 році. Досягнення і здобутки закладу освіти за час його існування зафіксовано в різних документах, фотографіях, письмових інформаціях та речах-свідках різних фактів, подій, досягнень.
До уваги відвідувачів – композиція «Наш заклад освіти у літописах». Тут представлено серію альбомів-літописів, в яких відображена історія коледжу з 1930 року по теперішній час. Літописні дані в альбомах відображались в різні часи бувшими студентами, тепер досвідченими працівниками культури. Розповіді ілюстровані фотографіями, документами, малюнками. Дану композицію доповнюють фотоальбоми випускників різних років, починаючи з 1930 року.
Складовою частиною даної композиції є фотоальбоми «Відмінники навчання – наша гордість». У них розміщено фотографії відмінників різних років, які є предметом гордості педагогічного колективу.
Стенд «Вони керували роботою нашого закладу» демонструє фотографії директорів закладу різних років, починаючи з 1930 року. Всі директори за час своєї роботи вносили свою частку можливостей у формування і розвиток нашого закладу освіти, тому і заслуговують шани, поваги і пам’яті.
Визначне місце в музеї відведено стендові «Наші випускники – заслужені працівники і діячі культури і мистецтв України». Тут представлено 15 фотографій випускників коледжу різних років, удостоєних такого високого звання, які працюють в галузі культури в різних областях України та за її межами, серед них Городинський С.С., Романчишин В.Г., Весняний В.М., Янченко М.О., Ричко О.А. та інші.
Досить багатою за кількістю експонатів є композиція «Наші нагороди». Тут багато наказів Міністерства культури і освіти, телеграм, вітальних листів, суть яких розкриває заслуги нашого закладу у справі підготовки кваліфікованих кадрів для такої вагомої і важливої галузі народного господарства України.
Альбом-книга пам’яті «Колег померлих поминаємо» привертає увагу всіх, хто працював чи нині працює, навчався чи навчається в коледжі, адже в ньому – фотографії, короткі повідомлення про тих, хто працювали в закладі і вже відійшли в інший світ. Світла їм пам’ять і шана від живих.
На стендах «Воїни АТО – наша гордість і сила», «З Україною в серці» представлені фотографії бійців 72-ї та 30-ї бригад, «Правого сектору», 1 штурмової роти Да Вінчі, підрозділів «Санта», «Айдар», яких колектив коледжу підтримував з 2014 року. Фотографії на стендах відображають участь викладачів та студентів коледжу у концертах на Яворівському та Гончарівському полігонах; концертах групи викладачів у зоні бойових дій у Старогнатівці, Новогородівці, Авдіївці; концертах для учасників АТО в населених пунктах Вінницької області – смт. Піщанка та Липовець. У музеї зберігаються бойові прапори, які передали військові підрозділи коледжу культури.
Цікавою є композиція «В. Маслюк – видатний майстер мікротворчості». У тридцятих роках минулого століття В.Г. Маслюк закінчив курси підготовки культмасовиків, які функціонували на базі нашого закладу освіти. В історію культури Поділля і України він увійшов як великий майстер творення мініатюрних художніх виробів, які можна роздивитись лише через мікроскоп. У музеї коледжу зберігаються особисті речі майстра, частина його мікромініатюр.
У музеї є чимало документів, речей, які не об’єднано в цілі композиції, але складають чималу цінність у висвітленні історії нашого закладу.