Бібліотека коледжу веде свою історію з дня заснування закладу освіти – рік 1930, ровесниця коледжу, вона пройшла разом з ним непростий, але досить успішний шлях становлення, розвитку, модернізації.
Освіта і бібліотека – ці два поняття невід’ємні одне від одного. Бібліотека зорієнтована на задоволення потреб користувачів – викладачів, студентів денного та заочного відділів, співробітників коледжу. Девізом нашої роботи є афоризм:
«Не можна знати все, треба знати, де знайти необхідні відомості».
Основна мета бібліотеки – сприяти навчальному та методичному забезпеченню освітнього процесу, організовувати збереження та ріст бібліотечних фондів, їх комплексне розкриття та доступність.
Графік роботи:
8.00 – 17.00
П’ятниця – 8.00 – 16.00
Вихідний – субота, неділя
E-mail: tulchin.biblioteka@ukr.net
Основне завдання бібліотеки – бути завжди у вирі подій, намагатися всебічно сприяти формуванню інформаційної культури та культури читання студентів, підвищенню методичної майстерності викладачів шляхом пропаганди методичної літератури та інформації про неї, інформувати користувачів про нові надходження художньої літератури, періодичних видань, підручників і навчальних посібників.
Ми хочемо нашу бібліотеку бачити такою, щоб нашим користувачам було бажання приходити і працювати.
Впровадження інформаційних технологій в діяльність бібліотек дозволяє бібліотекарам створювати власну інформаційну продукцію, яка допомагає читачам орієнтуватися в інформаційно-освітньому просторі. Це:
- довідкові бази даних;
- рекомендаційні списки літератури;
- анотовані бібліографічні покажчики;
- пам’ятки, буклети.
Одним з цифрових продуктів бібліотеки є блог бібліотеки коледжу, який розповідає учасникам освітнього процесу про можливості і діяльність бібліотеки та є відмінним інструментом для створення навчального середовища.
Наш блог – платформа діяльності для заохочення читання, яка дозволяє використовувати різні форми роботи. Це може бути літературний дискусійний клуб, який ведеться бібліотекаром спільно з студентами.
Наш досвід роботи з Internet дозволив зробити свої висновки. Це подолання кордонів не тільки інформаційних, а й кордонів людської замкнутості.
У перспективі роботи нашої бібліотеки ми бачимо:
- організацію електронного читального залу з доступом користувачів до Інтернет ресурсу і до електронних матеріалів бібліотеки;
- надання користувачам можливості спілкуватися в онлайн;
- укомплектування програмовою та навчальною літературою.
Бібліотека коледжу знаходиться в постійному пошуку нового і актуального.
При бібліотеці коледжу діє Музей Книги. Музей Книги – це музей про великих мрійників – українських книгодрукарів, які незважаючи на різні історичні обставини, що не завжди були сприятливими, зуміли донести до нас через свою працю – минуле, теперішнє і майбутнє. Цей здобуток зараз із нами, цей скарб ми вивчаємо і щедро будемо ділитися з нашими відвідувачами.
Відвідувачі також зможуть побачити унікальні факсимільні видання рукописних книг, зокрема «Остромирового Євангелія» (1056-1057), «Ізборника Святослава» (1073), «Повісті врем’яних літ» (1113), «Слова о полку Ігоревім» (кін. ХІІ ст.), що є видатною пам’яткою української мови та високохудожнього оформлення. Перлиною музею є видання, створене родиною видатних книгодрукарів Ельзевірів Джованні Боккаччо «Декамерон» 1679 року видання, та оригінали богослужбових книг 18 ст.
Серед незвичайних видань колекції затримують погляд і увагу витончені мініатюрні книги, розмір яких не перевищує 10 см та малоформатні видання. Мініатюрні книги можна назвати шедевром поліграфічного мистецтва. Вони всі без виключення є бібліографічною рідкістю. Час змінює наше відношення до книг, надрукованих 100-200 років тому. Ми розуміємо, що сьогодні ці книги вже історія, пам’ятник книговидавництва, раритет, бібліографічна цінність. І наше завдання – зберегти ці перлини для майбутніх поколінь.
Сьогодні бібліотека упевнено крокує у майбутнє. Ми, працівники бібліотеки, завжди перебуваємо в пошуку нових ідей, постійно працюємо над підвищенням свого професійного рівня, виступаємо провайдерами якісної інформації.
Формула успішної бібліотеки:
«Бібліотека має бути подібною до розкритих обіймів,» – радив Роджер Розендлат;
«Бібліотекар мусить любити читача і тонко відчувати поруч із собою людину з її радощами і тривогами» – Сухомлинський В.
Книжковий світ, як ніякий інший, може переконати людину в тому, що всі чесноти, як і недоліки, залежать від неї самої, від рівня її освіти, свідомості. Тому бібліотекар неодмінно має бути людиною творчою.
У недалекому майбутньому бібліотека коледжу буде змінюватись. Вона повинна стати бібліотечно-інформаційним медіацентром, але незмінним залишатиметься її завдання – забезпечувати розвиток і саморозвиток особистості, навчати читачів працювати, пізнавати, утверджуватися.
Найголовнішою запорукою успіху бібліотеки неодмінно є її працівники, які люблять свою справу і людей для яких вони працюють.
Ми на facebook.