структура

статут

написати

контакти

Презентація книги М. Сафроняка «Душі моєї джерело»

Викладачі та студенти циклової комісії інформаційної, бібліотечної та архівної справи провели 22 травня 2019 року у Тульчинському коледжі культури презентацію книги Сафроняка Миколи Тихоновича «Душі моєї джерело».

Микола Тихонович майже 46 років працював у нашому закладі освіти, 30 років очолював фольклорно-драматичний театр «Червона калина». Разом зі своїм театром брав участь у багатьох обласних, всеукраїнських, міжнародних фольклорних святах, фестивалях, звідки привозив подяки, грамоти, дипломи та ставав володарем «Гран-прі». У репертуарі колективу такі обрядові дійства, як «Калита», «Івана Купала», «Вербна неділя», «Великодні гаївки», «Святий вечір, щедрий вечір», «Обжинки» («Ой чого ти, снопе», «Від Різдва до Водохреща») тощо. Крім обрядів та народних пісень – такі великі драматичні твори, як «Гайдамаківна», п’єса «На перші гулі» («До Петра зозулі кували») Л. Юхвіда, «Майська ніч» (за однойменною повістю М.В. Гоголя), вистава М. Старицького «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці».

Які б делегації та гості не відвідували Тульчин, вони обов’язково були у «Світлиці» М. Сафроняка – народознавчій кімнаті, яку він створив власноруч, де все його: українські віночки зі стрічками, подільські старовинні костюми, квіти у вазах підібрані до відповідної пори року, українська хата з мисником та посудом, лавки. Навіть на стінах відтворено фрагменти свят, обрядів і звичаїв нашого народу.

Автобіографічна монографія Миколи Тихоновича «Душі моєї джерело» – глибоке дослідження власного досвіду, набутих знань і умінь, цикл народних свят, які він залишив для наступних поколінь.